• INFORMACE:
  • od 1.2.2021 jsme převzali ordinaci MUDr. Vaňka

PACIENTIOČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

Kdy očkování začne?

Od 1.3.2021 jsme spustili rezervační systém pro očkování proti COVID-19 v ordinaci praktického lékaře. Od 15.4.2021 máme k dispozici vakcínu Vaxzevria (Astra Zeneca). Objednaná je i vakcína Janssen od firmy Johnson & Johnson, která by měla být dodána během června (distributor neustále odsouvá termín).

Jakou vakcínou očkujeme?

Stát poskytuje praktickým lékařům primárně vakcínu Astra Zeneca a Johnson & Johnson. V některých jiných ordinacích může být dostupná i vakcína od firmy Moderna, my ji nemáme.

Kdo se může registrovat k očkování v naší ordinaci?

Máme možnost očkovat registrované i neregistrované pacienty. Bohužel musíme respektovat očkovací plán Ministerstva zdravotnictví a zohledňovat stanovené prioritní skupiny a věk pacientů. 

Musím se ještě rezervovat v centrálním rezervačním systému (CRS) Ministerstva zdravotnictví?

Pacienti, kteří se již rezervovali v CRS, bohužel nemou být očkováni v ordinaci svého praktického lékaře, aktuálně není možné takovou osobu z CRS převzít k očkování v ordinaci. Pacienti, kteří využijí naší nezávazné rezervace, se mohou později do CRS rezervovat, ale ztratí tím možnost vakcinace v naší ordinaci. Zjednodušeně - jakmile se rezervujete v CRS, praktik už nemá možnost Vás očkovat.

Potřebujete více informací?

Veškeré informace k tématu očkování proti COVID-19 budeme zveřejňovat zde. Prosím nevolejte do ordinace, denně vyřizujeme abnormální počet hovorů a zároveň bychom Vám neposkytli žádnou další informaci. Jakmile nám bude oznámena dodávka vakcín, oslovíme Vás sami. Některé dotazy zodpoví infolinka 1221 Ministerstva zdravotnictví. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 23.3.2021: Kód pro očkování chronických pacientů bez ohledu na věk (informace z webu Ministerstva zdravotnictví)

Od 24. března se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19. Do centrálního rezervačního systému se mohou přihlašovat pomocí speciálního kódu, který obdrží od svého AMBULANTNÍHO specialisty (nikoliv praktického lékaře, Ministerstvo zdravotnictví tento kód praktikům nepřidělilo). Tento specialista je k očkování neregistruje. Jeho úkolem je vyhodnotit, kteří pacienti patří mezi ony chronicky nemocné osoby a kód by tedy měli obdržet. Pomocí něj je jim zpřístupněná registrace a zájemci si mohou vybrat vhodné očkovací místo (očkovací centrum). Při samotném očkování se pak prokážou lékařskou zprávou. Ta nemusí být nově vystavená, postačí ta z poslední návštěvy. Nadále platí, že se chronicky nemocní mohou očkovat u svého praktického lékaře.

Aktualizace 25.5.2021: Pozastavili jsme příjem registrací k očkování

Od výše uvedeného data do odvolání již nepřijímáme další registrace k očkování proti COVID-19. Dříve registrované pacienty oslovíme s nabídkou termínu očkování, pokud pro ně bude vakcína vhodná a pokud bude vakcína v ordinaci k dispozici. Pro pacienty očkované první dávkou máme zajištěny i druhé dávky (podání druhé dávky vakcíny Astra Zeneca je povoleno nařízením MZdr nejdříve po 84 dnech od podání první dávky, včas se Vám ozveme s pozvánkou do ordinace). Noví zájemci o očkování mohou využít registrace do některého z očkovacích center. Děkujeme za pochopení. 

 

Formulář

REZERVACE OČKOVÁNÍ

Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.
Vyplňte prosím povinné údaje.

Společnost

Patříme do skupiny lékařských praxí společnosti Avimedic s.r.o.

Kontakty

tel.: 226 804 324

sestra.uhrineves@avimedic.cz
lekar.uhrineves@avimedic.cz

Adresa ordinace

Lékařský dům Uhříněves
2. patro
Nové náměstí 1431/20
104 00 Uhříněves

Sídlo společnosti

Praktický lékař Uhříněves s.r.o.
Mozartova 3337/14
150 00 Praha 5

IČO: 09528041
IČZ: 10570000